0
0
Brezno

Náročnosť: Stredná
Vzdialeniosť v km: 20
Výškové metre : 620
Trasy z : Brezno
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
jezova_11.jpg

Popis trasy

Ideálny výlet na elektrobicykli v horúcom počasí, príjemne ochladenie vás čaká dolinou Drakšiar, ktorá vás privedie na široké pláne s výhľadom na hrebene Nízkych Tatier, odkiaľ sa pohodlne zveziete chladnými dolinami Vagnár a Ježová bohatými na výskyt hríbov.

V prípade že zvolíte túto trasu v opačnom smere, odporúčame pokračovať zo sedla Diel na Skalku a Dedečkovu chatu.

Trasa vedie z námestia mesta Brezna po žltej cyklotrase 8598 popri starom mestskom cintoríne dolinou Drakšiar do sedla Diel. Trasa je štrkového povrchu s miernym stúpaním a v sedle Diel prechádza na poľnú cestu, tu odbočíme vpravo pokračujeme po žltej 8598, ktorá ide súvisle s modrou 2554, s miernym klesaním prejdeme lúkami do sedla Vagnár, kde na rázcestí Pohansko odbočíme vpravo modrou 2554 a po hlavnej ceste klesáme do polovice doliny Vagnár asi 2 km.

Na rovinke za autobusovou zastávkou pri odpočívadle odbočíme vľavo pod hlavnú cestu a napojíme sa na vedľajšiu spevnenú cestu dolinou, ktorá vedie k miestnej chatovej oblasti. Stále pokračujeme po modrej cyklotrase 2554 až prejdeme do doliny Ježová, ktorá ústí pri hlavnej ceste oproti čerpacej stanice v miestnej časti Bujakovo. Tu sa napojiíme na hlavnú cestu, odbočíme vpravo a pokračujeme smerom do mesta Brezno, s možnosťou občerstvenia sa v Zadných Halnách v Motor Stope s príjemným posedím.

Mapa

Vzdialeniosť v km: 20     Výškové metre : 620