0
0
Brezno

Náročnosť: Veľmi ťažká
Vzdialeniosť v km: 45
Výškové metre : 1660
Trasy z : Brezno
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
certovica_1.jpg

Popis trasy

Z Brezna trasa začína smerom na Červenú Skalu po hlavnej ceste. Po približne 6 km za obcou Bujakovo sa schádza na zákrute z hlavnej cesty doľava, kde začína značená zelená cyklotrasa č. 5577

Trasa vedie Veľkou Beňušskou dolinou až pod vrchol kopca, ktorý obchádza z južnej strany, kde sú pekné výhľady na celú Horehroskú dolinu. Na južnej strane sa pripája cyklotrasa č. 8554, ktorá vedie do obce Bacúch.

Ďalej trasa pokračuje do sedla Za Lenivou. Kúsok za sedlom je rázcestie s cyklotrasou č. 8596, ktorou je možné zostúpiť do sedla Čertovica s možnosťou občerstviť sa. Je to klasenie necelé 2km dlhé s prevýšením 200m.

Z rázcestia cyklotrasa pokračuje po severnej strane paralelne s hlavnou cestou a zostupuje do doliny (Na smerovníku označenie Letisko). Klesanie nie je strmé a lesná cesta je v pomerne dobrom stave.

Nad obcou Jarabá je potrebné si dať pozor a nezostúpiť  až do obce (oranžová značka č. 8638), ale treba odbočiť doľava a pokračovať po zelenej, ktorá vedie až do sedla Vagnár.
Zo sedla Vagnár trasa pokračuje po modrej č. 2554 na Diel alebo môžete zísť do Brezna po hlavnej ceste.

Z Dielu vedie trasa dolinou do Brezna po cyklotrase č. 8598 alebo je možné pokračovať ďalej po modrej na Dedečkovu chatu.

Mapa

Vzdialeniosť v km: 45     Výškové metre : 1660